Październikowy wolontariat

Data publikacji 29.10.2013

Październikowy wolontariat Kończący się miesiąc nie był czasem odpoczynku dla wolontariuszy z pilskiej Szkoły Policji. Bardzo miłym gestem był udział słuchaczy w akcji „Wyślij kartkę dla Oliwi”. Lekarze zdiagnozowali u Oliwi białaczkę - walka o jej zdrowie trwa od września ubiegłego roku. Wielkim marzeniem Oliwi było dostać bardzo dużą liczbę urodzinowych kartek (Oliwia skończyła 27 października 6 lat). Na pomysł wysłania kartek przez policjantów wpadł post. Maciej Nowak z kompanii V. Do realizacji pomysłu dołączyli również uczniowie drugich klas „policyjnych” z ZSP nr 2 w Pile. Jesteśmy przekonani, że nasze kartki poprawiły Oliwi humor i dodadzą sił w walce z chorobą.

Ponadto funkcjonariusze kontynuowali akcje „Bezpieczna droga do przedszkola” tym razem odwiedzili i przeprowadzili zajęcia w przedszkolu niepublicznym nr 1 „Caritas” w Pile (z przedszkolem współpracujemy od początku jego działalności, tj. od 2003 roku). Podobnie jak podczas innych wizyt, zajęcia przerodziły się we wspólną zabawę. Na zakończenie spotkania, po wykonaniu pamiątkowej daktyloskopii, każda z grup przedszkolnych przedstawiła krótki program artystyczny związany z bezpieczeństwem i wręczyła własnoręcznie zrobione podziękowania dla prowadzących zajęcia policjantów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w działalność wolontaryjną.

Październikowy wolontariat Październikowy wolontariat Październikowy wolontariat Październikowy wolontariat

autor: Wojciech Thiel

(29.10.13)