Uroczysta przysięga żołnierzy

Data publikacji 22.10.2013

Komendant Szkoły insp. Jerzy Powiecki oraz zastępca komendanta mł. insp. Piotr Gaca uczestniczyli w uroczystej przysiędze żołnierzy służby przygotowawczej ...

Uroczysta przysięga żołnierzy Komendant Szkoły insp. Jerzy Powiecki oraz zastępca komendanta mł. insp. Piotr Gaca uczestniczyli w uroczystej przysiędze żołnierzy służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych, która odbyła się 18 października w Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Zgodnie z ceremoniałem wojskowym przysięga odbyła się w czasie uroczystego apelu w obecności rodzin i dowódców. W uroczystości uczestniczyli między innymi sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej minister Czesław Mroczek, komendant główny Żandarmerii Wojskowej gen. dyw. dr Mirosław Rozmus, dowódcy jednostek Żandarmerii Wojskowej, przedstawiciele uczelni wojskowych i cywilnych, Komendanci Centrów i Szkół Policji oraz przedstawiciele władz administracyjnych i samorządowych. W trakcie uroczystości minister Czesław Mroczek oraz komendant główny ŻW gen. dyw. dr Mirosław Rozmus za szczególne zasługi dla rozwoju i działalności Centrum wręczyli komendantowi Szkoły insp. Jerzemu Powieckiemu oraz zastępcy komendanta mł. insp. Piotrowi Gacy Odznakę Pamiątkową Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej.

W 2011 r. Szkoła Policji w Pile podpisała porozumienie z Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, mające na celu wzajemną pomoc dydaktyczno-szkoleniową.

Warto również przypomnieć, że to właśnie Szkoła Policji w Pile wspólnie z Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim zrealizowała podpisane w dniu 8 maja br. porozumienie pomiędzy Komendantem Głównym Policji a Komendantem Głównym Żandarmerii Wojskowej poprzez przeprowadzenie w maju br. w pilskiej Szkole kolejnej edycji szkolenia specjalistycznego w zakresie współpracy z OZI, w której uczestniczyli również żołnierze Żandarmerii Wojskowej.

Uroczysta przysięga żołnierzy Uroczysta przysięga żołnierzy Uroczysta przysięga żołnierzy Uroczysta przysięga żołnierzy

autor: Dorota Witkowska

Fot. Adam Hrynkiewicz