Wizyta w Kaczorach - 2013 - Szkoła Policji w Pile

Wizyta w Kaczorach

Data publikacji 04.10.2013

Przedstawiciele samorządu słuchaczy kursu OD-III/13 odwiedzili dzieci z Przedszkola Publicznego w Kaczorach. Podczas spotkania kom. Artur Kulczak ...

Wizyta w Kaczorach Przedstawiciele samorządu słuchaczy kursu OD-III/13 odwiedzili dzieci z Przedszkola Publicznego w Kaczorach. Podczas spotkania kom. Artur Kulczak opowiadał dzieciom, jak bezpiecznie zachować się na drodze oraz w domu. Policjanci byli zaskoczeni obszerną wiedzą, jaką prezentowali nawet najmłodsi, na temat bezpiecznych zachowań na drodze. Dzieci wiedziały, na jakim świetle należy przechodzić przez jezdnię, którą stroną ulicy należy iść, gdy nie ma chodnika oraz, że należy mieć na odzieży elementy odblaskowe.
Duże wrażenie wśród dzieci zrobił pokaz kierowania ruchem oraz prezentacja rekwizytów przywiezionych przez funkcjonariuszy – wspólną zabawę wzbogaciła symulacja poruszania się po drodze, w której brały udział dzieci oraz kom. Kulczak, który kierował ruchem. Na zakończenie spotkania, po wykonaniu pamiątkowej daktyloskopii, każda z grup przedszkolnych przedstawiła krótki program artystyczny związany z bezpieczeństwem i wręczyła własnoręcznie zrobione podziękowania dla prowadzących zajęcia policjantów.

Wizyta w Kaczorach Wizyta w Kaczorach Wizyta w Kaczorach Wizyta w Kaczorach
Wizyta w Kaczorach Wizyta w Kaczorach Wizyta w Kaczorach Wizyta w Kaczorach
Wizyta w Kaczorach Wizyta w Kaczorach Wizyta w Kaczorach Wizyta w Kaczorach

autor: Wojciech Thiel

(04.10.13)