XII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego - 2013 - Szkoła Policji w Pile

XII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego

Data publikacji 30.09.2013

W niedzielne popołudnie grupa funkcjonariuszy i pracowników Szkoły wraz z rodzinami uczestniczyła w XII Jasnogórskich Spotkaniach Środowiska Policyjnego.

XII Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego W niedzielne popołudnie grupa funkcjonariuszy i pracowników Szkoły wraz z rodzinami uczestniczyła w XII Jasnogórskich Spotkaniach Środowiska Policyjnego. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele garnizonów Policji z całego kraju z Komendantem Głównym Policji nadinsp. Markiem Działoszyńskim na czele.
Wszyscy w towarzystwie orkiestr policyjnych, delegacji jednostek Policji oraz organizacji i stowarzyszeń wyruszyli z placu Biegańskiego w stronę klasztoru na Jasnej Górze. Podczas przejścia przez miasto, złożone zostały wiązanki kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego i pomnikiem błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Następnie przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza pielgrzymi uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji 73. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.
W samo południe na Błoniach odprawiona została uroczysta msza święta w intencji środowiska policyjnego, której przewodniczył ksiądz biskup Józef Guzdek - delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Policji. Następnie zgromadzeni przy płaskorzeźbie Gloria Victis oddali hołd poległym i pomordowanym funkcjonariuszom. Na zakończenie przybyli modlili się w intencji Policji przed cudownym obrazem Matki Boskiej Jasnogórskiej Królowej Polski oraz wzięli udział w koncercie Orkiestry Reprezentacyjnej Policji.

autor: Anna Fons

(30.09.13)