Wrześniowa wycieczka - 2013 - Szkoła Policji w Pile

Wrześniowa wycieczka

Data publikacji 25.09.2013

Mamy już za sobą trzy tygodnie roku szkolnego. To znakomity czas, aby mając w pamięci wakacyjne wojaże, wyruszyć w nową podróż. Wiadomo przecież ...

Mamy już za sobą trzy tygodnie roku szkolnego. To znakomity czas, aby mając w pamięci wakacyjne wojaże, wyruszyć w nową podróż. Wiadomo przecież nie od dziś, ze podróże kształcą. Wiedzą o tym uczniowie klas „policyjnych” z III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Gnieźnie, którzy dziś odwiedzili naszą Szkołę.
Młodzież, pod opieką asp. Błażeja Małolepszego z KPP w Gnieźnie, zwiedziła sale tematyczne i pomieszczenia oględzinowe. Wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły – podinsp. Robert Kreczmer i nadkom. Wojciech Miś opowiedzieli o tajemnicach kryminalistyki oraz o śladach, które można ujawnić na miejscu zdarzenia. Uczniowie mogli także zapoznać się z wyposażeniem walizki kryminalistycznej i wykonać pamiątkową daktyloskopię. Goście zwiedzili także bibliotekę, szkolną strzelnicę, gdzie poznali jednostki broni będące na wyposażeniu polskiej Policji, a także mieli okazję zobaczyć nowe szkolne inwestycje – rozbudowę hali sportowej oraz budowę boisk. Młodzież zapoznała się również z historia Szkoły i jej budynku, podziwiała wystawę w Galerii Sztuki „Akwarium” oraz zabytkowe witraże, które są ozdobą auli.
Jak zapowiedzieli, na zakończenie zwiedzania, będą pilnie obserwowali zmagania przyszłorocznych uczestników VI Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych, aby za dwa lata, kiedy pierwsi absolwenci opuszczą mury ich szkoły, móc stanąć w szranki z najlepszymi i walczyć o tytuł „Klasy Policyjnej Roku 2015”. Czekamy więc z niecierpliwością na drużynę z pierwszej stolicy Polski.

Wrześniowa wycieczka Wrześniowa wycieczka Wrześniowa wycieczka Wrześniowa wycieczka
Wrześniowa wycieczka Wrześniowa wycieczka Wrześniowa wycieczka Wrześniowa wycieczka
Wrześniowa wycieczka Wrześniowa wycieczka Wrześniowa wycieczka Wrześniowa wycieczka

autor: Anna Fons

(25.09.13)