Nie jesteś sam

Data publikacji 16.09.2013

Krwiodawcy ze Szkoły Policji w Pile we wrześniu po raz kolejny odpowiedzieli na apel o oddawanie krwi. W ciągu pierwszych dni września zorganizowane zostały ...

Nie jesteś sam Krwiodawcy ze Szkoły Policji w Pile we wrześniu po raz kolejny odpowiedzieli na apel o oddawanie krwi. W ciągu pierwszych dni września zorganizowane zostały dwie akcje oddania krwi dla osób, które zwróciły się o taką pomoc. Zawsze w takich sytuacjach proszący o pomoc nie są sami i wolontariusze naszej szkoły odpowiadają na takie apele. Łącznie kilkunastu słuchaczy oddało ok. 10 litrów krwi. Ponadto, otrzymane za oddaną krew czekolady, zostały przekazane dla podopiecznych placówek, z którymi współpracujemy od wielu lat.
W piątek grupa słuchaczy - wolontariuszy odwiedziła pacjentów oddziału dzieci starszych i młodszych w pilskim szpitalu. Przekazali oni dzieciom upominki w postaci pluszowych maskotek, zabawek, książek, gier planszowych, materiałów do rysowania oraz słodyczy. W tym roku była to już kolejna wizyta słuchaczy kursów podstawowych u dzieci chorych i, jak to zawsze bywa, w szpitalnej świetlicy można było usłyszeć głośny śmiech dzieci bawiących się z naszymi słuchaczami. Tym razem największą radość sprawił dzieciom mecz w piłkarzyki. Turniej ten rozgrzał atmosferę w szpitalnej świetlicy, a największym wydarzeniem był mecz, w którym wzięła udział drużyna pielęgniarek z siostrą oddziałową na czele.

Nie jesteś sam Nie jesteś sam Nie jesteś sam Nie jesteś sam

autor: Wojciech Thiel