Prewencja przede wszystkim

Data publikacji 13.09.2013

Wykładowca Zakładu Służby Prewencyjnej – nadkom. Tomasz Ratajczak przeprowadził pogadankę dla uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 2 ...

Prewencja przede wszystkim Wykładowca Zakładu Służby Prewencyjnej – nadkom. Tomasz Ratajczak przeprowadził pogadankę dla uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Trzciance. Tematem spotkania, którego pomysłodawczynią była wychowawczyni, Joanna Radke była szeroko pojęta prewencja kryminalna. Maluchy dowiedziały się o pracy polskiej Policji, a także o zasadach bezpiecznej drogi ze szkoły i właściwym zachowaniu w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą. Dużo emocji wzbudził także pokaz użycia środków przymusu bezpośredniego (kajdankowanie). Uczniowie zadawali nadkom. Ratajczakowi rozmaite pytania, dotyczące m.in. bezpiecznego poruszania się rowerem czy też przejścia przez jezdnię.
Warto dodać, że nie było to pierwsze tego typu spotkanie wspomnianego policjanta. Od kilku lat bowiem nadkom. Ratajczak prowadzi pogadanki tematyczne (dotyczące m.in. profilaktyki uzależnień, cyberprzestępczości czy stalkingu) zarówno dla pedagogów, jak i uczniów i ich rodziców z Zespołu Szkół Katolickich im. św. Siostry Faustyny w Trzciance, a jego prelekcje cieszą się dużym zainteresowaniem wspomnianych osób.

autor: Krzysztof Opaliński

(13.09.13)