Konferencja prasowa

Data publikacji 12.09.2013

Komendant Szkoły insp. Jerzy Powiecki wraz ze swoim zastępcą ds. logistycznych mł. insp. Romanem Gryczką byli gospodarzami konferencji prasowej ...

Konferencja prasowa Komendant Szkoły insp. Jerzy Powiecki wraz ze swoim zastępcą ds. logistycznych mł. insp. Romanem Gryczką byli gospodarzami konferencji prasowej, która odbyła się dziś w naszej Szkole. W spotkaniu uczestniczyli także prezydent Piły Piotr Głowski, jego zastępca Beata Dudzińska, Bartosz Mirowski z Biura Prezydenta oraz zaproszeni dziennikarze mediów lokalnych. Konferencja poświęcona była nowym inwestycjom budowlanym prowadzonym w Szkole: rozbudowie hali sportowej i budowie zespołu boisk sportowych.

Pierwszą inwestycją, wartości 2 731 517, 17 zł brutto, którą rozpoczęto pod koniec marca br. jest rozbudowa hali sportowej o nowe pomieszczenia: siłownię, salę judo, salę ćwiczeń taktyki i techniki policyjnej wraz zapleczem multimedialnym oraz sale do sportów walki. Oprócz tego będą znajdowały się tam pomieszczenia trenerów, magazyny i sanitariaty. Łącznie rozbudowa zajmie około 817 m2 powierzchni użytkowej. W rozbudowanym budynku hali sportowej zostanie zainstalowana wentylacja mechaniczna z odzyskiwaniem ciepła oraz klimatyzacja. Zostanie on wyposażony również w sygnalizację włamaniową, pożarową, okablowanie strukturalne.

Druga ze wspomnianych inwestycji, wartości 1 856 879, 01 zł brutto, którą rozpoczęto w czerwcu br. związana jest również z rozbudową zaplecza sportowego. W pobliżu hali sportowej powstanie kompleks boisk: boisko do piłki nożnej (z nawierzchnią ze sztucznej trawy z certyfikatem FIFA), boisko wielofunkcyjne (do gry w siatkówkę koszykówkę), trzytorowa bieżnia, ogrodzony i oświetlony kort tenisowy, tor przeszkód (3 ściany szturmowe, podwójna belka, równoważnia prosta, 4 belki „pod” i „nad”, tunel, równoważnia „zygzak”, drabina, 4 belki). Całość powierzchni zostanie pokryta nawierzchnią poliuretanową typu EPDM wykonaną na podbudowie elastycznej ET. Oprócz tego dostępna będzie siłownia zewnętrzna, złożona z 6 nowoczesnych przyrządów. Całość kompleksu zostanie wyposażona w drenaże odprowadzające wodę, piesze ciągi komunikacyjne, drogę dojazdową, nagłośnienie zewnętrzne i monitoring. Zakończenie obydwu wspomnianych inwestycji planowane jest na grudzień br.

Podczas spotkania, zarówno komendant, jak i prezydent wspomnieli o bardzo dobrze układającej się współpracy pomiędzy Szkołą a Urzędem Miasta, która będzie nadal kontynuowana przy nowych przedsięwzięciach. Dziennikarze mogli obejrzeć również zdjęcia prezentujące dotychczas wykonane prace, a także wizualizacje ukończonych obiektów. Na podsumowanie spotkania wszyscy obecni udali się na plac budowy, gdzie mł. insp. Roman Gryczka opowiedział o wspomnianych inwestycjach oraz przedstawił najbliższe plany rozwoju Szkoły.

Konferencja prasowa Konferencja prasowa Konferencja prasowa Konferencja prasowa

autor: Anna Fons