Niemiecka wizyta

Data publikacji 08.07.2013

Niemiecka wizyta W dniach 26-27 czerwca Szkołę Policji w Pile odwiedził przedstawiciel niemieckiej IPA region Lüneburg Dieter Bolz wraz z małżonką Eriką. Goście dzięki uprzejmości Komendanta Szkoły w towarzystwie członków IPA region Szkoła Policji w Pile zwiedzali sale dydaktyczne, zapoznając się z tematyką prowadzonych szkoleń policyjnych oraz wyposażeniem sal wykładowych i warsztatowych, czym gość był szczególnie zainteresowany jako emerytowany wykładowca GdP Bundespolizeiakademie w Walsrode.
Podczas spaceru po mieście poznali także historię Piły. Emocjonalnym wydarzeniem i wielce poznawczym było zwiedzanie cmentarza jenieckiego i wojskowego z czasów I i II wojny światowej ze znakomitym przewodnikiem Janem Szwedzińskim, miłośnikiem i historykiem Piły. Dieter Bolz, w podziękowaniu oraz z nadzieją na dalszą współpracę w ramach IPA, podarował regionowi kompletny mundur wyjściowy oficera Bundespolizei.

Niemiecka wizyta Niemiecka wizyta Niemiecka wizyta Niemiecka wizyta

autor: Leszek Koźmiński