Pilska historia munduru

Data publikacji 26.06.2013

Dzieje Piły od dawna związane są z mundurem. Zarówno policyjnym, wojskowym, czy też kolejarskim. Wiedzą o tym zarówno historycy, jak i pasjonaci dziejów ...

Pilska historia munduru Dzieje Piły od dawna związane są z mundurem. Zarówno policyjnym, wojskowym, czy też kolejarskim. Wiedzą o tym zarówno historycy, jak i pasjonaci dziejów naszego miasta, do których bez wątpienia należą podinsp. Mariusz Staroń i asp. sztab. Paweł Leśniewski. Wspomniani wykładowcy Zakładu Kryminalnego Szkoły wczoraj zaprezentowali swoje bogate zbiory kolekcjonerskie związane z „mundurową” historią Piły. Zaprezentowane zostały również piękne zdjęcia poświęcone współczesnemu lotnictwu autorstwa Piotra Leśniewskiego.
W wernisażu wystawy, który miał miejsce w szkolnej galerii sztuki „Akwarium” uczestniczyli kadra kierownicza na czele z mł. insp. Piotrem Gacą – zastępca komendanta Szkoły oraz zaproszeni goście - emerytowani oficerowie lotnictwa.
Na wystawie zaprezentowano wyposażenie Milicji Obywatelskiej, Policji, Wojska Polskiego. Wystawa związana jest także tematycznie z pilskimi jednostkami mundurowymi, m.in. 6 Pułkiem Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego, 2 Dywizją Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego, Wyższą Oficerską Szkołą Samochodową, Centrum Szkolenia Czołgowo-Samochodowego, Centrum Dowodzenia Bojowego, Placówką Żandarmerii Wojskowej, Szkołą Policji.
Jednym z eksponatów był mundur generała Policji, który jest własnością Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA) Region Szkoła Policji w Pile.

Do obejrzenia wystawy zapraszamy wszystkich chętnych. Przed wizytą prosimy o kontakt telefoniczny ze szkolną animatorką kultury – p. Anną Fons, tel. 67 352 21 66, tel. kom. 661 829 733.

Pilska historia munduru

autor: Anna Fons