Bogaty styczeń

Data publikacji 25.01.2013

Bogaty styczeń Zaledwie 3 dni temu żegnaliśmy słuchaczy kursu podstawowego, a już wczoraj 80 słuchaczy rozpoczęło kolejne szkolenie podstawowe zawodowe. Oferta Szkoły to również cały wachlarz kursów specjalistycznych, które już odbyły się lub odbędą w styczniu, m.in.: w zakresie współpracy z osobowymi źródłami informacji, w zakresie sprawowania nadzoru nad prowadzeniem pracy operacyjnej, w zakresie udzielania pierwszej pomocy w warunkach działań specjalnych, w zakresie taktyk i technik przesłuchań czy kurs specjalistyczny dla policjantów pełniących funkcje oskarżyciela publicznego.

Dziś grupa 19 słuchaczy z garnizonów bydgoskiego, poznańskiego i wrocławskiego zakończyła szkolenie na kursie specjalistycznym dla opiekunów realizujących zadania związane z adaptacją zawodową policjantów w okresie służby przygotowawczej. Pierwsze doświadczenia pracownika mają decydujący wpływ na jego karierę zawodową. W trakcie tych doświadczeń dochodzi do zetknięcia się jego oczekiwań z oczekiwaniami instytucji, dlatego tak ważny jest proces adaptacji, który zaczyna się z chwilą przyjęcia policjanta do służby w Policji, a kończy się z upływem okresu służby przygotowawczej. Osoby wytypowane do pełnienia funkcji opiekuna są jednym z podmiotów współodpowiedzialnych za prawidłowe przygotowanie nowej kadry policyjnej. Dlatego głównym celem kursu jest właściwe przygotowanie wskazanych funkcjonariuszy do pełnienia tej odpowiedzialnej funkcji.

Bogaty styczeń Bogaty styczeń Bogaty styczeń Bogaty styczeń

autor: Wojciech Thiel