I dla małych i dla dużych

Data publikacji 14.01.2013

Powszechnie wiadomo, że muzyka jednoczy serca, dusze i pokolenia. Tak było i wczoraj podczas XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ...

I dla małych i dla dużych Powszechnie wiadomo, że muzyka jednoczy serca, dusze i pokolenia. Tak było i wczoraj podczas XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który miał miejsce w Regionalnym Centrum Kultury ?Fabryka Emocji? w Pile. Tegoroczna Orkiestra zagrała na rzecz dzieci i seniorów. Oczywiście, jak co roku nie zabrakło i policyjnego akcentu. Słuchacze Szkoły (wśród nich przebywająca obecnie na kursie podstawowym - post. Joanna Owsiak z rodziny Jurka Owsiaka) pod przewodnictwem wykładowcy Zakładu Kryminalnego podinsp. Leszka Koźmińskiego zorganizowali specjalne stoisko kryminalistyczne. Na nim Pilanie mogli dowiedzieć się wielu rzeczy dotyczących zabezpieczenia dokumentów, obejrzeć walizkę kryminalistyczną, czy też ujawnić ślady linii papilarnych.

I dla małych i dla dużych Policjanci ze Szkoły uczestniczyli też w licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Funkcjonariusze zlicytowali: granatową filiżankę ze spodkiem z nadrukiem logo i wizerunkiem Szkoły (sprzedaną za 50 zł), policyjny kalendarz z Komendy Głównej Policji (100 zł ) i pendrive 4GB w kształcie logo Szkoły (150 zł). Oprócz tego do puszek ustawionych na naszym stoisku oraz w wyniku zbiórki przeprowadzonej wśród słuchaczy, kadry i pracowników Szkoły udało się zebrać: 777, 55 zł.

I dla małych i dla dużych Warto również dodać, że na naszym stoisku za datki na rzecz Orkiestry wręczane były rękodzieła wykonane przez mieszkańców zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie. Zostały one przywiezione przez emerytowanego policjanta naszej Szkoły, obecnie pracownika rzadkowskiego DPS-u, wolontariusza, krwiodawcę p. Jerzego Kowalewskiego.
Jak zawsze serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom!

I dla małych i dla dużych I dla małych i dla dużych I dla małych i dla dużych I dla małych i dla dużych

autor: Anna Fons

(14.01.13)