Kolędnicy z Tuczna

Data publikacji 10.01.2013

Koncerty chóralne w naszej Szkole powoli stają się tradycją. Przynajmniej raz w roku z okazji Świąt Bożego Narodzenia lub Wielkanocy ...

Kolędnicy z Tuczna Koncerty chóralne w naszej Szkole powoli stają się tradycją. Przynajmniej raz w roku z okazji Świąt Bożego Narodzenia lub Wielkanocy w szkolnych murach rozbrzmiewają pieśni. Gościliśmy pilski Chór ?Halka?, który w ubiegłym roku obchodził jubileusz 95-lecia istnienia, czy też Chór ?Pasja? z kościoła p.w. Świętego Antoniego w Pile. Wczoraj w szkolnej auli odbył się koncert zatytułowany ?Od reggae do jazzu?, podczas którego wystąpił chór mieszany z Tuczna.
Artyści pod dyrekcją Jana Sujki, specjalnie dla słuchaczy, zaśpiewali najpiękniejsze kolędy bożonarodzeniowe. W programie znalazły się m.in. ?Cicha noc?, ?Anioł pasterzom mówił?, ?W żłobie leży?, ?Gdy śliczna Panna?, a wszystko w ciekawych i nowoczesnych aranżacjach. Chórzystom towarzyszyli uczniowie uczestniczący w zajęciach muzycznych organizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury w Tucznie: Tomasz Dżalok, Marek Zydor, Mikołaj Młodzianowski, Dariusz Janiak oraz gościnnie Tomasz Turczynowicz z ojcem (obaj grali na saksofonie).
Za swój występ artyści nagodzeni zostali gorącymi brawami oraz życzeniami wszelkiej pomyślności złożonymi przez obecnego na koncercie zastępcę komendanta Szkoły mł. insp. Piotra Gacę.

Kolędnicy z Tuczna Kolędnicy z Tuczna Kolędnicy z Tuczna Kolędnicy z Tuczna

autor: Anna Fons