Świąteczny wolontariat

Data publikacji 09.01.2012

Świąteczny wolontariat słuchacze rozpoczęli pod znakiem honorowego krwiodawstwa. Stację krwiodawstwa w sumie odwiedziło 14 słuchaczy, którzy oddali ...

Świąteczny wolontariat Świąteczny wolontariat słuchacze rozpoczęli pod znakiem honorowego krwiodawstwa. Stację krwiodawstwa w sumie odwiedziło 14 słuchaczy, którzy oddali 6,3 litra krwi. W tej grupie znalazły się również osoby, które po raz pierwszy zdecydowały się podzielić cząstką siebie z potrzebującymi.

Świąteczny wolontariat Grupa wolontariuszy z kompanii drugiej odwiedziła pacjentów oddziału dzieci starszych w pilskim szpitalu. Przedstawiciele kompanii przekazali dzieciom upominki w postaci pluszowych maskotek, zabawek, książek, gier planszowych oraz słodyczy. W tym roku była to już kolejna wizyta słuchaczy kursów podstawowych u dzieci chorych, i jak to zawsze bywa, w szpitalnej świetlicy można było usłyszeć głośny śmiech dzieci bawiących się z naszymi słuchaczami.

Bardzo wielu młodych policjantów uczących się w Szkole Policji w Pile, pomagając innym, przede wszystkim pomogło sobie. Wolontariat odmienił ich życie, pod koniec szkolenia inaczej patrzą na siebie, inaczej patrzą na pracę w Policji. Kiedy przychodzi ten czas - czas pożegnania ze szkołą i czas pracy w jednostkach, mówią o wolontariacie - Warto było! Dziękujemy wszystkim naszym wolontariuszom, którzy dając siebie, niosą pomoc innym.

Świąteczny wolontariat Świąteczny wolontariat Świąteczny wolontariat Świąteczny wolontariat
  Świąteczny wolontariat Świąteczny wolontariat

autor: Wojciech Thiel