Pod... prąd

Data publikacji 07.11.2011

Nauczyciele Zakładu Interwencji Policyjnych Szkoły wykorzystują każdą okazję, aby doskonalić swoje umiejętności. Wzięli ostatnio udział ...

Pod... prąd Nauczyciele Zakładu Interwencji Policyjnych Szkoły wykorzystują każdą okazję, aby doskonalić swoje umiejętności. Wzięli ostatnio udział w szkoleniu prowadzonym przez asp. Adama Rychłowskiego - specjalistę SPAP KWP w Łodzi. Jego tematyka dotyczyła wykorzystania paralizatora elektrycznego TASER X26 jako jednego ze środków przymusu bezpośredniego.

Pod... prąd Uczestnicy szkolenia, którymi byli instruktorzy technik interwencji oraz instruktorzy szkolenia strzeleckiego, mieli możliwość zapoznania się z obsługą tego urządzenia oraz skutecznością jego działania. Dyskusja koncentrowała się również wokół możliwości taktycznych oraz bezpiecznego korzystania z tego środka przymusu, zarówno dla osoby, wobec której został zastosowany, jaki i dla policjanta.

Ze współpracy z policjantami ? praktykami korzystaliśmy już wielokrotnie i zawsze przynosiło to jak najlepsze efekty. Tak było i tym razem. W ćwiczeniach uczestniczyli także dwaj wykładowcy technik interwencji i szkolenia strzeleckiego z CSP w Legionowie, którzy czasowo prowadzą zajęcia w naszej Szkole.

autor: Krzysztof Plombon

(22.09.11)