Wyjątkowi goście w naszej Szkole

Jakie obowiązki i zadania związane są z wykonywaniem zawodu policjanta? Jak wygląda działalność pilskiej Szkoły? Przekonali się o tym najmłodsi zwiedzający nasze mury.

W ostatnim czasie grupy z Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Tęczowa Kraina”, Publicznego Przedszkola nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 miały możliwość zwiedzenia Szkoły oraz poznania specyfiki pracy policjanta. Odwiedziny tradycyjnie rozpoczęły się od poznania historii budynku i krążących o nim legend. Dzieci zobaczyły bibliotekę oraz wystawę maskotek policyjnych w szkolnej Galerii Sztuki im. Anny Fons. Następnie wcieliły się w rolę technika kryminalistyki wykonując na pamiątkę odbitki linii papilarnych. Atrakcją dla naszych najmłodszych gości było również kolorowanie rysunków o tematyce policyjnej. Spotkanie uświadomiło przedszkolakom oraz uczniom jak ważną rolę w bezpieczeństwie obywateli pełnią policjanci, którzy każdemu dziecku podarowali opaskę odblaskową.
Ostatnie spotkanie okazało się nad wyraz wyjątkowe. Największą niespodzianką było spotkanie z Panią Komendant Szkoły insp. Beatą Różniak-Krzeszewską. Dzieci mogły osobiście podziękować za możliwość odwiedzenia Szkoły oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

WP/ Magdalena Pałys

• Wyjątkowi goście w Szkole