11. Ogólnopolski Turnieju Klas Policyjnych

W dniu 16 kwietnia bieżącego roku zakończył się 11. Ogólnopolski Turnieju Klas Policyjnych, w ramach którego reprezentacje szkół prowadzących klasy o profilu policyjnym rywalizowały w konkurencjach: test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy, test umiejętności strzeleckich, test sprawności fizycznej oraz sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji. Tytuł „Klasy Policyjnej Roku 2019” przyznany został drużynie reprezentującej Liceum Ogólnokształcące Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Suwałkach.

XI Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Szkoła Policji w Pile rozegrany został w dniach 15-16 kwietnia 2019 r. Turniej od wielu lat służy upowszechnianiu wiedzy na temat bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz integracji młodzieży klas o profilu policyjnym i stanowi okazję do spotkań nauczycieli i uczniów szkół, w których prowadzone są wspomniane klasy, w celu wymiany dobrych praktyk. Jego tegoroczna edycja została wpisana w szereg przedsięwzięć organizowanych w ramach obchodów 100. rocznicy powstania Policji Państwowej.

W tegorocznym finale Turnieju, z przyczyn losowych, wystartowały 23 reprezentacje. Zmagania o cenne dla drużyn punkty trwała do końca – nie obeszło się bez dogrywek, a nawet dogrywek do dogrywek. Różnice punktów pomiędzy czołową trójką, jak również pozostałymi 20 miejscami, okazały się nieznaczne.

Zwycięzcą XI Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych została reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Suwałkach, zdobywając w klasyfikacji generalnej 426 punktów. Drugie miejsce zajęła drużyna z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego
w Słupsku z wynikiem 420 punktów, a trzecie miejsce na podium i w sumie 416 punktów wywalczyli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku.

Zwycięzcy klasyfikacji generalnej zostali uhonorowani, kolejno według miejsc na podium, pucharami: Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji – Joachima Brudzińskiego, Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr. Jarosława Szymczyka, Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Beatę Różniak – Krzeszewską oraz nagrodami rzeczowymi sfinansowanymi ze środków pochodzących z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.

Jak co roku, rozdane zostały również nagrody w klasyfikacjach indywidualnych i zespołowych, których fundatorami byli: rządowy program „Razem Bezpieczniej”, Stowarzyszenie SYGNAŁ, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów przy Szkole Policji w Pile.

Tegoroczny Turniej, po raz trzeci w jego historii, został objęty honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, a patronat medialny objął magazyn „Policja 997”.

W uroczystym zakończeniu, które odbyło się 16 kwietnia br. w Regionalnym Centrum Kultury „Fabryka Emocji” w Pile uczestniczyli wszyscy zawodnicy wraz z kierownikami reprezentacji, a także zaproszeni na uroczystość goście.

Zwycięzcom, którzy uplasowali się na podium serdecznie gratulujemy, a pozostałym drużynom dziękujemy za rywalizację i przypominamy, że uczestnicząc w finale tego ogólnopolskiego przedsięwzięcia, wszyscy znaleźliście się w gronie najlepszych.