Nie na sprzedaż

Data publikacji 14.06.2011

Pod takim hasłem odbyły się dzisiaj w Szkole warsztaty dotyczące handlu ludźmi. Uczestniczyli w nich pracownicy miejskich i rejonowych ośrodków ...

Nie na sprzedaż Pod takim hasłem odbyły się dzisiaj w Szkole warsztaty dotyczące handlu ludźmi. Uczestniczyli w nich pracownicy miejskich i rejonowych ośrodków pomocy społecznej, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile, przedstawiciele Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych ?Effata?. Specjalnym gościem warsztatów była Dorota Krzysztoń - Główny Koordynator Programu do spraw pomocy ofiarom przestępstw w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.

Nie na sprzedaż W trakcie warsztatów omówiono istotę i przyczyny zjawiska handlu ludźmi, międzynarodowe narzędzia prawne dotyczące tego zjawiska, wskazując na umiejscowienie przedmiotowej problematyki w polskim prawie karnym. Na podstawie analiz Prokuratury Krajowej przedyskutowano charakter i rozmiar tego procederu w świetle postępowań karnych prowadzonych w latach 1995-2005.

Nie na sprzedaż Przedstawiono także zakres pomocy udzielnej ofiarom handlu ludźmi, natomiast Główny Koordynator Programu do spraw pomocy ofiarom przestępstw scharakteryzował rolę i działalność Rzecznika Praw Obywatelskich w zwalczaniu handlu ludźmi.

Nie na sprzedaż Nie na sprzedaż Nie na sprzedaż Nie na sprzedaż

(05.12.08)