Herbatka z tradycją

Data publikacji 14.06.2011

Słuchacze Szkoły uczestniczyli w spotkaniu pod nazwą ?Herbatka z tradycją, czyli pieśni ziem polskich?. To wyjątkowe spotkanie odbyło się w kameralnej atmosferze, w blasku świec, ...

Herbatka z tradycją Słuchacze Szkoły uczestniczyli w spotkaniu pod nazwą ?Herbatka z tradycją, czyli pieśni ziem polskich?. To wyjątkowe spotkanie odbyło się w kameralnej atmosferze, w blasku świec, z gorącą herbatą z dzikiej róży z malinami, wiejskim chlebem, kiszonymi ogórkami, czekoladowymi piernikami i słodkimi rurkami. Herbatka z tradycją Pieśni ukraińskie, łemkowskie, polskie i Kozaków syberyjskich, wykonali artyści ?Teatru Wirtualnego? z Pilskiego Domu Kultury. Młodzi aktorzy, ubrani w tradycyjne stroje, opowiadali o historii dawnych ziem polskich oraz jej wpływie na twórczość ludową. Słuchacze bawili się znakomicie, wykonując razem z artystami pieśni pełne ludowej mądrości.

Herbatka z tradycją ?Teatr Wirtualny? powstał w 1989 roku i prowadzony jest przez Ewelinę Wyrzykowską - człowieka teatru, socjologa i logopedę, zajmującą się terapią przez sztukę. Nazwa teatru wywodzi się od wirtuozerii potencjalnie tkwiącej w każdym z nas. Jego członkami są uczniowie i studenci różnych uczelni. W czasie prób młodzi adepci sztuki teatralnej ćwiczą etiudy aktorskie, dykcję, odbywają zajęcia z plastyki ruchu, pracy z rekwizytem i wyobraźnią. W kręgu zainteresowań grupy mieści się zarówno słowo, jak i obraz. W pracach teatru specjalne miejsce zajmują wątki obrzędowe, spotkania kolędnicze i spektakle plenerowe.

Herbatka z tradycją Herbatka z tradycją Herbatka z tradycją Herbatka z tradycją

(21.11.08)