Gliniarz i prokurator

Data publikacji 14.06.2011

O obszarach współpracy miedzy policją a prokuraturą rozmawiał z członkami Koła Wiedzy Prawniczej PAREMIA prokurator Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Przemysław Głąbiewski. W trakcie ...

Gliniarz i prokurator O obszarach współpracy miedzy policją a prokuraturą rozmawiał z członkami Koła Wiedzy Prawniczej PAREMIA prokurator Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Przemysław Głąbiewski. W trakcie spotkania gość przybliżył policjantom aspekty nadzoru prokuratorskiego nad pracą Policji, tryb i sposób zatwierdzania zatrzymania rzeczy i przeszukania, sposób zabezpieczania materiału dowodowego, a także omówił najczęściej popełniane błędy. Prokurator Głąbiewski podkreślił, że zarówno w trakcie pobytu w Szkole jak i w dalszej służbie powinna przyświecać im maksyma ignorantia iuris nocet (nieznajomość prawa szkodzi).

Gliniarz i prokurator Gliniarz i prokurator Gliniarz i prokurator

(06.11.08)