Razem czy osobno?

Data publikacji 14.06.2011

Tego dylematu nie mieli uczestnicy seminarium Współdziałanie Żandarmerii Wojskowej i Policji w przeciwdziałaniem zagrożeniom niemilitarnym, jakie odbyło się w dniach 28-29 października ...

Razem czy osobno? Tego dylematu nie mieli uczestnicy seminarium Współdziałanie Żandarmerii Wojskowej i Policji w przeciwdziałaniem zagrożeniom niemilitarnym, jakie odbyło się w dniach 28-29 października 2008 roku w Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Na sali obrad wśród zaproszonych gości byli m.in. przedstawiciele Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Sztabu Generalnego WP, BOR-u, Komendy Głównej ŻW, świata nauki oraz szkół policyjnych. Szkołę reprezentował mł. insp. Bolesław Wegenke, który wygłosił referat: Zadania realizowane przez ŻW i Policję w ramach misji poza obszarem RP. Dyskutanci stwierdzili, opierając się na konkretnych przykładach i liczbach, że wspólne działanie przynosi wymierne efekty nie tylko wyrażające się liczbą wspólnych patroli, lecz - co najważniejsze - wzrostem poczucia bezpieczeństwa i to zarówno wśród obywateli naszego kraju, jak wszędzie tam, gdzie wspólnie realizujemy misyjne zadania.

W dyskusjach plenarnych i kuluarowych podkreślano, że tego rodzaju spotkania dobrze służą rozwojowi platformy współpracy, a wypracowane wnioski stanowią dobry prognostyk dla jej dalszego rozwoju.

(03.11.08)